VIDEO/ Reali luan tenis, Gjimshiti i merr barazim Sitit. Atletiko bie ne Gjermani, PSG i falet Ikardit

| 21:58
SHPËRNDAJE

U luajtën mbrëmjen e sotme gjashtë takimet e tjera të vlefshme për raundin e katërt të fazës së grupeve në Champions League.

uefa champions league

Reali i Madridit mori një fitore të thjeshtë ndaj Gallatasarait në shtëpi, me shifrat 6-0. Madrilenët hipotekuan gjithçka që në pjesën e parë, ku shënuan katër gola. Tripleta e Rodrigos, Ramos me penallti, si dhe një dopietë e Benzemasë çuan ekipin e Zidan në vendin e dytë në grup me 7 pikë.

rodrigo

Po në këtë grup, PSG arriti fitoren e katërt në grup, teksa fitoi 1-0 ndaj Klub Bryzhit në shtëpi, falë golit të Ikardit. Me këtë triumf, PSG kryeson grupin me 12 pikë, si dhe me një golavarazh 10-0.

Totenhemi arriti fitoren e dytë në grup, teksa fitoi 0-4 ndaj Crvena Zvezdës, dhe shkon në vendin e dytë me 7 pikë. Atletiko e Madridit u mposht nga Bajer Leverkuseni me rezultatin 2-1, dhe mbetet në vendin e dytë, me 3 pikë më pak.

Me Berat Gjimshitin titullar, Atalanta arriti pikën e parë në grup, teksa barazoi 1-1 me Mançester Sitin. Rahim Sterling shënoi për ekipin e Guardiolës që në minutën e 7-të, ndërsa në fundin e pjesës së parë, anglezët gabuan një penallti me Gabriel Zhezus.

Bergamaskët fituan besim në fraksionin e dytë, dhe që në minutën e 49-të barazuan me Pasaliç, me rezultatin për të mos ndryshuar më.

 

 

REZULTATET

FT | Atalanta-Mançester Siti 1-1

GOL:  Pasaliç 49′ / Sterling 7′

FT | Bajer Leverkusen-Atletiko Madrid 2-1

GOL: Tomas aut. 41′, Voland 55′ / Morata 94′

FT | Dinamo Zagreb-Shakhtar Donjetsk 3-3

GOL:  Petkoviç 25′, Ivanusec 83′,  Ademi 89′ / Alan Patrik 13′, Moraes 93′, Tete pen. 97′

FT | Crvena Zvezda-Totenhem 0-4

GOL:  / Lo Selso 34′, Son 57′, 61′, Eriksen 85′

FT | PSG-Klub Bryzh 1-0

GOL: Ikardi 22′ /

FT | Real Madrid-Gallatasarai 6-0

GOL: Rodrigo 4′, 7′, 93′ Ramos pen. 14′, Benzema 45′, 81′ /

 

FORMACIONET

bandicam 2019-11-06 20-08-14-789

bandicam 2019-11-06 20-08-36-692

bandicam 2019-11-06 20-08-56-679

bandicam 2019-11-06 20-09-16-100

bandicam 2019-11-06 20-09-36-817

bandicam 2019-11-06 20-09-56-377

PANORAMASPORT.AL

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.