VIDEO/ Interi nuk di si fitohet në Champions, Ajaksi nuk ka rivalë

Sep 28, 2021 | 20:41
SHPËRNDAJE

Interi nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola me Shaktar Donjetks duke mos e gjetur ende fitoren e parë në Ligën e Kampionëve.

barela

Në pjesën e parë, ukrainasit ishin më konkretë, por Interi goditi traversën me Barelën dhe humbi një rast të artë me Xhekon që gaboi pak metra larg portës.

Në pjesën e dytë, skuadra e Inzagit ishte më e qartë duke humbur disa raste të pastra, por vetëm kaq. Interi merr 1 pikë duke komplikuar dhe më shumë situatën në Ligën e Kampionëve.

Në sfidën tjetër, Ajaksi mposhti 2-0 Beshitkashin duke vazhduar ecurinë e fitoreve në Champions, teksa holandezët marrin kryesimin e Grupit C me 6 pikë pas dy ndeshjesh.

 

FT | SHAKTAR-INTER 0-0

FT | AJAKS-BESHIKTASH 2-0

Berguis 17′, Haller 43′

FORMACIONET ZYRTARE

SHAKTAR DONJETKS-INTER

shaktar inter

AJAKS-BESHIKTASH

ajaks beshiktash

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura