Champions, Grupi A/ Siti triumfon me goleadë, PSG-së i ikën fitorja nga duart (VIDEO)

Nov 3, 2021 | 23:10
SHPËRNDAJE

Janë mbyllur dy sfidat e mbrëmjes të luajtura për Grupin A të Ligës së Kampionëve. 

psg

PSG-ja e pësoi vetëm në fund nga Lajpcigu duke çuar dëm një 3 pikësh që mund të jetë vendimtar për renditjen në grup. Sfida ishte mjaft e bukur dhe e hapur me gjermanët që kaluan të parë në avantazh pas vetëm 8 minutash lojë.

Por nga një gol për pjesë nga Uajnaldum, përmbysi gjithçka për parisienët duke menduar se fitorja ishte e tyrja. Por një penallti e akorduar në fundin e takimit, ka tërbuar skuadrën e Poçetinos që e pa t’i ikte fitorja nga duart vetëm në fund.

Në sfidën tjetër, Mançester Siti mposhti me goleadë 4-1 Klub Bryzhin duke marrë dhe kreun e grupit në kuotën e 9 pikëve.

rennnnnnnnnn

REZULTATET

MANÇESTER SITI-KLUB BRYZH 4-1

Foden 15′, Mahrez 54′, Sterling 72′ , Zhesus 90+2′ / Stons 17′ (autogol)

LAJPCIG-PSG 2-2

Nkuku 8′, Sobozalai 90+2′ (pen) / Uajnaldum 21′, 39′

FORMACIONET ZYRTARE

MANÇESTER SITI-KLUB BRYZH

siti bryzh

LAJPCIG-PSG

lajcip psg

PANORAMASPORT.AL

 

 

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura