VIDEO/ Spektakël në “Stamford Bridge”, Totenhemi i merr barazimin në fund Çelsit. Vetëm pak minuta për Brojën

Aug 14, 2022 | 19:31
SHPËRNDAJE

Çelsi dhe Totenhemi u ndalën në barazimin 2-2 në një derbi që dhuroi spektakël në “Stamford Bridge”.

Collage Maker-14-Aug-2022-07.32-PM

ÇELSI 2-2 TOTENHEM

Kulibali 19′, Xhejms 76′ / Hojbjerg 67′, Kejn 90+6′

RASTET E RËNDËSISHME:

90+6′ GOOOL TOTENHEM/ Kejn shënon me një gjuajtje me kokë për të barazuar shifrat.

 

89’ Tuhel largon nga fusha e lojës Kai Haverts dhe fut sulmuesin e Kombëtares shqiptare, Armando Broja.

76′ GOOOL ÇELSI 2-1/ Sterling pason topin për Ris Xhejms, i cili i vetëm me Loris, dërgon sferën në fundin e rrjetës.

67′ GOOOL TOTENHEM 1-1// Hojbjerg lëshon një gjuajtje të bukur nga jashtë zone për të barazuar shifrat.

46′ Starton pjesa e dytë!

45+4′ Mbyllet pjesa e parë!

19’ GOOOL ÇELSI 1-0/ Kukureja jep një krosim fantastik nga goditja e këndit dhe Kulibali me një gjuajtje fluturimthi dërgon topin në rrjetë.

1′ Starton sfida në “Stamford Bridge”!

FORMACIONET ZYRTARE:

formacionet

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura