LISTA/ Nga Jozefina Topalli te Bujar Nishani, Ina Zhupa dhe Bardh Spahia, kush janë emrat në garë për Kryesinë e PD-së

May 27, 2022 | 23:28
SHPËRNDAJE

Ka përfunduar mbledhja e Komisionit të Rithemelimit ku janë diskutuar kandidaturat për Kryesinë e re të Partisë Demokratike, të cilët do të kalohen ditën e nesërme për votim në Këshillin Kombëtar.

selia e pd

Në garë për Kryesinë e re të Partisë Demokatike janë 47 kandidatë.

Ajo që bie në sy është rikthimi i ish-kryetares së Kuvendit Jozefina Topalli, ish-presidentit Bujar Nishani, ish-ministrit i Mbrojtjes Arben Imami, por dhe deputetja aktuale Ina Zhupa, e cila ka mbajtur fillimisht një qëndrim kundër “Foltores”.

47 kandidatët e mëposhtëm do t’i nënshtrohen votimit në Këshillin Kombëtar ditën e nesërme në orën 11:00, nga ku do të dalin dhe fituesit.

LISTA E PLOTE 6

 

© Panorama.al

Te lidhura