VIDEO- “Lista e PD listë e ndryshimit”/ Zëdhënësja Garo: Të gjithë shqiptarët e dinë se problemi më i madh është Rama dhe pa largimin e tij s’ka ndryshim

Mar 10, 2021 | 17:15
SHPËRNDAJE

Pavarësisht listave, të gjithë shqiptarët e dinë se problemi më i madh i Shqipërisë është Edi Rama dhe për largimin e tij nuk mund të ndryshim.

Deklarata bëhet nga Partia Demokratike, sipas të cilës, kreu i qeverisë në 8 vite ka dështuar.

“Atё qё nuk e bёri pёr 8 vite nuk do ta bёj as nёse merr dhe 4 vite tё tjera”- tha zëdhënësja e fushatës Floriana Garo, duke shtuar se Lista e PD ёshtё lista e ndryshimit.

 

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, ZËDHËNËSJA E FUSHATËS, FLORIANA GARO

Pas 8 vitesh dёshtim, pas 8 vitesh ngecje tё Shqipёrisё me  Ramёn,

Tё gjithё shqiptarёt e dinё tashmё.

Nuk ka rёndёsi kush ёshtё nё listёn e Edi Ramёs dhe kush ёshtё nёn tё. Ajo qё ka rёndёsi ёshtё se Rama ёshtё problemi i Shqipёrisё dhe pa largimin e tij – nuk mund tё ketё ndryshim.

Atё qё nuk e bёri pёr 8 vite nuk do ta bёj as nёse merr dhe 4 vite tё tjera.

Kur vende tё ngjashme me ne, patёn sukses, Shqipёria dёshtoi sepse kishte ngecur me Edi Ramёn. Ёshtё koha pёr njё ndryshim.

Vendi ynё ka nevojё pёr ndryshim,

Tё gjithё ju e dini kёtё gjё.

Shqipёria mund tё bёhet shumё mё mirё.

Lulzim Basham mund ta bёj kёtё ndryshim.

Lulzim Basha do tё punojё ditё e natё pёr ju.

Tё ndryshojё Shqipёrinё .

Tё ndryshojё jetёt tuaja.

Lista e PD ёshtё lista e ndryshimit. E shpresёs. E njerёzve qё erdhёn tё punojnё pёr ju.

Rama mund dhe do tё na godasё ditё e natё, ai ёshtё nё panik. Kushdo e sheh kёtё.

Kur nuk ke çfarё ti ofrosh publikut shqiptar, kjo ёshtё ajo qё mund tё bёsh.

Ne do tё sjellim ndryshimin pёr Shqipёrinё: shpresё tё re pёr tё gjithё dhe plane pune serioze pёr çdo fushё ku Rama ka dёshtuar pёr 8 vite me rradhё. – ekonomi, shёndetёsi, emigracioni, infrastruktura.

Sёbashku ne do tё sjellim ndryshimin dhe Shqipёria do tё fitojё!

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/