“Liria e medias ka pësuar regres gjatë qeverisjes së Ramës”/ Lulzim Basha: Ne do t’i japim fund presioneve

Apr 20, 2021 | 8:18
SHPËRNDAJE

Kur na ndajnë edhe 4 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka ngritur shqetësimin e lirisë së medias në vendin tonë.

Basha me aleancen per Teatrin

Sipas Kryedemokratit Basha, liria e medias gjatë qeverisjes së Ramës ka pësuar regres.

“Në 2013 Edi Rama premtoi se nuk do të kishte presion qeveritar mbi mediat. A e mbajti këtë premtim? Jo

Liria e Medias ka pësuar regres shqetësues gjatë qeverisjes së Ramës. Shembulli i këtij regresi është mbyllja e motivuar politikisht e Agon Channel, e cila do t’u kushtojë shqiptarëve 110 milionë euro”, shkruan Basha.

Më tej kreu i PD thotë se kur të vijë në pushtet do ti japë fund presioneve qeveritare, të çfarëdo natyre mbi çfarëdo ekrani apo tribune mediatike me qëllim deformimin e vijës editoriale.
basha22 bashaa

basha

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/