Ligji për presidentin/Ilir Meta kërcënon mazhorancën: Le të vijnë të më shkarkojnë dhe të shohim kush…

| 11:42
SHPËRNDAJE
 

Presidenti Ilir Meta ka komentuar edhe propozimin e mazhorancës për një ligj për kompetencat e presidentit. Kreu i shtetit thotë se nuk ka frikë nga shkarkimi.

Në mënyrë kërcënuese, ai tha se “le të vijnë të më shkarkojnë të shohim kush shkarkohet i pari”

 

 

Pjesë nga deklarata

Ilir Meta: Ky është presidenti i popullit të 2 marsit, nuk është as i LSI dhe as i opozitës. Populli i 2 marsit është shtuar dhe prap duan të shpërndahet. Unë them të zgjidhim në 25 prill në mënyrë demokratike. Duan të më shkarkojnë le të më shkarkojnë, le të vijnë këtu dhe të shikojmë kush do ta shkarkojë njëri tjetrin. Kush i pengoi këta të më shkarkojnë mua. Presidenti ka respektuar dhe do të respektojë kushtetutën, jo grushtin e shtetit. Nuk trembet më njeri në këtë vend.

Pyetje: Pra ligjin e shihni si tentativë shkarkimi?

Ilir Meta: Kë të shkarkojnë ata? Le të vijnë të më shkarkojnë, të shohim kush e shkarkon më parë njëri-tjetrin.

Te lidhura



Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.