VIDEO / Pike ringjall Barcelonën në Champions, Salcburgu bëhet kërcënues

Oct 20, 2021 | 20:41
SHPËRNDAJE

Një gol i Xherard Pike i ka mjaftuar Barcelonës për të siguruar fitoren e parë të këtij sezoni në Ligën e Kampioneve. Rrjeta e mbrojtësit siguroi një sukses ndaj Dinamo Kiev dhe bëri që katalanasit të marrin frymë pak më të qetë duke u kthyer në garë për vazhdimësinë më tej në turne, pas humbjeve në dy ndeshjet e para.

champions

 

GRUPI E
BARCELONA-DINAMO KIEV 1-0
36′ Pike


GRUPI G
SALCBURG-VOLFSBURG 3-1
3′ Adejemi, 65′, 77′ Okafor / 15′ Nmeça


FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E
BARCELONA-DINAMO KIEV 18:45

barcelona dinamo kiev

GRUPI G
SALCBURG-VOLFSBURG 18:45

salcbutg volfsburg

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura