Lewis Hamilton lë McLaren, firmos për Mercedesin

| 21:21
SHPËRNDAJE
 

Piloti i Formula 1, Lewis Hamilton ka lënë McLaren dhe është bashkuar me Mercedes per nje kontrate nga e cila do te perfitoje 60 milionë sterlina.

Britaniku do të zëvendësojë legjendën Michael Schumacher – i cili do të deklarojë daljen në pension për herë të dytë nga Formula 1.

Hamilton tha: “Tani është koha që unë të marr një sfidë të re dhe jam shumë entuziast për ti nisur një kapitull të ri garash  me ekipin e Mercedes.

27-vjeçari do të bashkëpunojë me bosin, Ross Brawn, i cili drejtoi Schumin drejt shtatë titujve botërore, dhe i dha gjithashtu  kurorën e kampionit të botës, në vitin 2009, pilotit Jenson Button.

Brawn u shpreh i kënaqur për kontratën e re të Hamilton. Britaniku do të ketë shok skuadre pilotin,  Niko Rosberg.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.