Lëkundje tërmeti në vend, ja sa ishte magnituda dhe epiqendra

May 14, 2022 | 8:42
SHPËRNDAJE

Lëkundje tërmeti janë regjistruar mëngjesin e të shtunës në Shqipëri. Sipas IGJEUM, Institutit te Gjeoshkencave dhe Sizmicitetit, lëkundja ka qenë me epiqendër në Selenicë të Vlorës

Ekspertët thonë se magnituda e tërmetit ishte 3.3 ballë, e thellësia fokale 23 km.

termet

 

© Panorama.al

Te lidhura