Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra dhe sa ishte magnituda. IGJEUM jep të dhënat

SHPËRNDAJE

Nje tjeter lekundje termeti eshte regjistruar ne vendin tone. Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka regjistruar ne oret e para te mengjesit te sotem nje tjeter goditje termeti ne zonen e Korces, ku toka nuk po gjen paqe. 

termet-1561733425

Sipas te dhenave qe publikon IGJEUM lekundja ka qene me magnitude 2.3 dhe ka pasur epiqender Nikolicen e Korces, zone qe edhe gjate diteve te fundit ka qene epiqender termetesh.

Per fat goditja nuk ka qene e forte, nderkohe qe banoret kane kohe qe rrine me friken e perseritjes se lekundjeve te fuqishme.

Termetet e fundit sipas IGJEUM:

termete

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU