Lëkundje të forta tërmeti në detin Jon, mësoni epiqendrën dhe forcën

| 19:12
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fortë ka goditur disa rajone të Greqisë ndërsa epiqendra ka qenë në Detin Jon.

termet-3-768x432-2

Sipas EMCS, fuqia e tërmetit ishte me magnitudë 4.8, ndërsa lëkundja ka ndodhur rreth orës 19:47 me orën lokale.

Me një thellësi prej 10 km, tërmeti është regjistruar rreth 9 km në veri të Lithakiá.

21

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.