Lehtësimi i akuzës për Rrajat, Balliu: Prokuroria mohon edhe pistoletën në dorën e dhunuesve

Sep 13, 2023 | 13:42
SHPËRNDAJE

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu dënon rastin e Fushë-Krujës, ndërsa Prokuroria publikoi vendimin e ri për lehtësim të akuzës, për anëtarët e fisit Rraja të cilët dhunuan ata të fisit Maja.

Klevis Balliu

Balliu shprehet se lidhja e kryeministrit Rama me krimin “është aq e hapur dhe e pastër sa në çdo vënd të botës Rama do hetohej për lidhjet e tij me këto organizata kriminale.”

Postimi i plotë i ish-deputetit:

“Rama Rrajën e emëroj deputet, Gjokën e firmosi si investitor strategjik.

Lidhja e qeverisë me krimin është aq e hapur dhe e pastër sa në çdo vënd të botës Rama do hetohej për lidhjet e tij me këto organizata kriminale. Por drejtësia e narkoshtetit shërben për ti liruar nga burgu kriminelët. Ndaj sot Prokuroria ndryshonë akuzën në plagosje të lehtë dhe mohon edhe pistoletën në dorë të dhunuesve.”

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura