Legjenda e Milanit elozhe për mesfushorin e kombëtares: Ka talent, por e shpreh…

SHPËRNDAJE

Filipo Gali është një prej emrave më të njohur të Milanit në vitet ’80-’90. Ai ka fituar pothuajse gjithçka me ngjyrat kuqezi nën drejtimin e Sakit dhe Kapelos. Pas lënies së futbollit, statusi i tij është si një njohës i mirë i talentëve.

plsocx2TQSYX949wFEtcGOr0mQp2PVwQ

De Laurentis pritet ti besojë atij projektin e të rinjve te Napoli, por edhe te Bari, klub që sapo e ka blerë. Gali nuk ka ngurruar të jap një koment për Emanule Ndojin, pasi ka ndjekur ndeshjen mes Breshias dhe Peruxhias. “Ndoj ka talent, edhe pse e shpreh me ndërprerje. Ai duhet të sigurojë vazhdimësi por ka aftësi të mira”,ishte komenti i Galit.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDisa orë para referendumit, Maqedonia "në ethe". Ç'pritet të ndodhë nëse nuk gjen mbështetje
Artikulli tjetërPlagosja me armë zjarri pas mesnate, policia identifikon autorin. Arreston të lënduarin sepse...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.