Zgjedhjet për president të FSHF-së, Duka zyrtarizon kandidaturën: Ja pse vendosa

SHPËRNDAJE

Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare në “Facebook”, presidenti aktual i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, zyrtarizoi kandidaturën për postin e presidentit të FSHF-së. Ja çfarë shkruan Duka:

dUKA

POSTIMI

Së bashku për futbollin

Ndihem jo vetëm i detyruar por mbi të gjtha i vlerësuar dhe i respektuar që një pjesë e konsiderueshme e komunitetit të futbollit dhe anëtarëve të Federatës Shqiptare të Furbollit ka kërkuar rikandidimin tim në rolin e presidentit të ketij institucioni.

Pas konsultave me faktorë të rëndësishëm dhe grupe interesi që përfaqësojnë të gjjtha kategoritë, moshat dhe gjinitë vendosa të rikandidoj i bindur se të gjthë bashkë përfshirë dhe ju që nuk keni të drejtë vote mund të vazhdojmë se bashku një rrugë e cila në mënyrë të pashmangshme na ka dërguar te progresi.

Masivizimi i futbollit, fëmijët, të rinjtë, femrat, rezultatet e skuadrës Kombëtare me objektivin madhor për kualifikimin në EURO 2020 dhe Kupën e Botës 2022, arritjet e klubeve në arenën ndërkombëtare, politikat e futbollit dhe e ardhmja e garantuar më japin besim se sërish do vendosim për një futboll shqiptar gjjthnjë e më të mirë.

Që nga ky moment jam në dispozicion te të gjjthë anëtarëve te Asamblesë Zgjedhore.

Me respekt Armand Duka

dUKA2

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakTritol biznesmenit të peshkut/ Pse po hetohet e kaluara, pronari i ndaluar për drogë
Artikulli tjetërProtesta për dëmshpërblimet, ministrja Gjonaj pret ish të përndjekurit dhe merr përsipër...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.