Vuante nga sëmundje e rëndë, ndahet nga jeta ish-ministri Dritan Prifti

SHPËRNDAJE

Ndahet nga jeta në mënyrë të parakohshme ish-ministri i Energjetikës, Dritan Prifti.

dritan-prifti-655x356

Dritan Prifti vuante nga një sëmundje agresive të gjakut prej një viti dhe për këtë shkak ai kishte hequr dorë dhe nga jeta publike dhe politike.

Prifti i ishte nënshtruar së sëfundmi një operacioni tepër të vështirë në Itali, nga i cili nuk janë vënë re përmirësime.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKrimi makabër në Lushnjë, viktimat u vranë kot. Shënjestra shpëtoi
Artikulli tjetër“O do më vrasin edhe mua, o do t'i vras unë ata”, reagimi rrëqethës i vëllait të Zamir Latifit

2 KOMENTET

  1. U prefte ne paqe. Njeri i drejte dhe bamires. Ti rrojne femijet dhe te dashutit.

  2. Dritani ishte njeri me karakter bese,miresie dhe drejtesie. Ishte i vetem kur demaskoi te pafytyrin Ilir Meta. Populli e ka ne kujtese zerin dhe figuren e kryekapobandave qe kudo vini gjoba,benin shantazhe e kercenonin me jete ashtu si beri me Tom Doshin,ky njeri eshte i rrezikshem se bashku me te shoqen,mjere ata qe u besojne drejtimit te tyre,fateve te tyre.

Comments are closed.