BE nuk arriti marrëveshje për negociatat/ Jep dorëheqjen kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev

SHPËRNDAJE

epa07926665 North Macedonia's Prime Minister Zoran Zaev (R) is welcomed by Frans Timmermans, First Vice President of the European Commission and Commissioner for Better Regulation, Inter-Institutional Relations, Rule of Law and Charter of Fundamental Rights (L) ahead of a meeting at the European Commission in Brussels, Belgium, 17 October 2019. EPA/STEPHANIE LECOCQ

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Lajmin e ka bërë të ditur “ansa”, e cila, ndërsa i referohet burimeve diplomatike në samitin e BE-së,  shkruan se vendimi i kryeministrit të Maqedonisë së Veriut vjen pas mos arritjes së një marrëveshje të Shteteve Anëtare të BE, për të filluar negociatat e pranimit me Maqedoninë e Veriut.

zaev

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.