Shorti për zgjedhjet e 25 prillit/ Zbulohet numri që do të kenë në fletën e votimit PS, PD e LSI

Mar 18, 2021 | 16:47
SHPËRNDAJE

Është hedhur sot nga KQZ shorti për renditjen e partive në fletët e votimit për zgjedhjet e 25 prillit, ku është përcaktuar nr. që do të mbajnë subjektet politike. 

PAR

Koalicioni opozitar pjesë e së cilit është edhe Partia Demokratike e drejtuar nga Lulzim Basha do të jetë e 9-ta në listë.

Ndërkaq Partia Socialiste e drejtuar nga Edi Rama do të renditet e 12-ta, ndërsa LSI në pozicionin Nr. 6.

Fati është treguar bujar me Partinë Social Demokrate të Tom Doshit që në këto zgjedhje do të jetë nr.1 në listë.

Bindja Demokratike e Astrit Patozit renditet e 4-ta, Lëvizja për Ndryshim renditet e 11-ta, Nisma Thurje renditet e 7-ta në fletën e votimit.

Renditja 

 1. Partia Social Demokrate
 2. Partia Balli Kombëtar
 3. Partia Lëvizja Demokratike Shqiptare
 4.  Partia Bindja Demokratike
 5. Aleanca Bashkimi Popullor – Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët (ABEOK)
 6.  Lëvizja Socialiste për Integrim
 7.  Partia Nisma Thurje
 8. Partia Lëvizja e Re
 9.  Koalicioni Partia Demokratike- Aleanca për Ndryshim
 10.  Aleanca Demokracia e Re
 11.  Partia Lëvizja për Ndryshim
 12.  Partia Socialiste e Shqipërisë

lista

© Panorama.al

Te lidhura