Ekzekutohet me armë zjarri në Belgjikë Bledar Muça, krahu i djathtë i Florenc Çapjas

Jan 23, 2022 | 18:02
SHPËRNDAJE

Një atentat ka ndodhur në Belgjikë mbrëmjen e kaluar. “News 24” raporton se është ekzekutuar me armë zjarri në qytetin Antwerp Bledar Muça. 

politie-antwerpen-rijdt-illegale-straatracers-in-de-wielen

Ky i fundit njihet si krahu i djathtë i Ardian dhe Florenc Çapjas.

Muça është akuzuar për vrasjen e biznesmenit Ilir Rexhepi, e ndodhur me 30 dhjetor të vitit 2012.

Po kështu, Bledar Muça ishte ndër të plagosurit e Masakrës së Elbasanit, që iu bë fisit Çapja, ku tre prej anëtarëve të tyre mbetën të vrarë.

© Panorama.al

Te lidhura