Tre të infektuar me koronavirus në gjendje të rëndë te Infektivi, zv ministrja jep detajet. Ja numri i të shtruarve

| 11:14
SHPËRNDAJE
 

msh sot

Mira Rakacolli, zv/Ministre e Shëndetësisë tha sot se në spitalin Infektiv ndodhen aktualisht  72 pacientë të shtruar të prekur me COVID-19.

Por 4 prej tyre janë në terapi intensive.

Mësohet se 3 pacientë janë të intubuar në gjendje të rëndë.

Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

harta, koronavrusi, data 25 mars

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.