VIDEO/ Sulmi i paligjshëm në “Prestige Resort” bëhet çështje dhe në Parlamentin Evropian në Bruksel

Dec 1, 2022 | 13:57
SHPËRNDAJE

Sulmi i paligjshëm në “Prestige Resort” bëhet çështje dhe në Parlamentin Evropian në Bruksel.

Deputetët e opozitës, Jorida Tabaku dhe Gazment Bardhi e kanë ngritur çështjen e ‘Prestige Resort’, sulmin e paligjshëm të qeverisë në këtë biznes të Presidentit të “Hysenbelliu Group”, Irfan Hysenbelliut edhe në Parlamentin Evropian.

Tabaku dhe Bardhi e kanë ngritur çështjen në Komitetin Ndërparlamentar Shqipëri-BE për Stabilizim-Asocimin që është mbledhur kete te enjte te 1 dhjetorit.

Ata do kërkojnë që kjo çështje të bëhet pjesë e rezolutës ku të dënohet presioni i qeverisë ndaj një prej grupeve mediatike më të mëdha në Shqipëri.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura