Sekretari amerikan Pompeo reagon për çeljen e negociatave: SHBA do të jetë partneri juaj në çdo hap

| 20:58
SHPËRNDAJE

Seketari amerikan, Majk Pompeo ka reaguar pas çeljes së negociatave të Skqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në. 

pompeo trump

Sekretari Pompeo thotë se SHBA mirëpret vendimin e BE-së për hapjen e negociatave me të dy vendet dhe i siguron ata që do të kenë mbështetjen dhe partneritetin e SHBA-ve në çdo hap.

“Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për hapjen e negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. 

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë partneri juaj në çdo hap që do hidhni”, shkkruan Pompeo, në Twitter.

pompeo

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Dhe antarsimi në BE këtë vit s'do na gëzonte kur kujtojm lodhjen fizike dhe mendore me ca kopila përfajqsues të këtij klubi katolikësh.

PËRGJIGJU