FOTOT/ Rikthimi i opozitës në tryezën e dialogut, reagon Rama: Duhet përgëzuar…

| 15:15
SHPËRNDAJE

Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (7)Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore.

Sipas Ramës për më shumë se një vit rruga e konfliktit ka çur deri në ekstremin e mosarsyes.

Por Kryeministri tashmë ka përgëzuar vendimin e opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut, madje ka premtuar se të gjitha rekomandimet do integrohen në ligjin e ri zgjedhor.

“Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor👏”, shkruan Rama.

Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (10) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (11) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (12) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (13) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (2) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (9) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (8) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (7) Bylykbashi-Vasili-Tryeza-Gjiknuri-Hajdari-Reforma-Zgjedhore-takimi-panorama (6)

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.