Rama zbulon sa doza të vaksinës kineze mbërrijnë sot në Tiranë: Mos e dyshoni kurrë që…

Mar 25, 2021 | 13:38
SHPËRNDAJE

 

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në Stamboll ka siguruar 1 milionë vaksina kineze kundër koronavirusit.

Bashkë me kryeministrin sot do të vijnë në Rinas 192 mijë doza vaksinash.

Rama thekson se për momentin janë kontraktuar “gjysëm milionë doza brenda 60 ditësh”.

“Stamboll. Kemi siguruar 1 milionë vaksina të tjera 😍Kontraktuam për momentin gjysëm milionë doza brenda 60 ditësh😍 Sjellim sot në Tiranë 192 mijë 😍

*Për më shumë pas pak orësh në Rinas dhe kur ju them do t’ia dalim, mos e dyshoni kurrë që do t’ia dalim😍”, shkruan Rama.

 

 

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/