Nxirren pas 48 orësh trupat e pajetë të tre personave, dyshohet se kanë vdekur nga…

| 7:26
SHPËRNDAJE

Pas më shumë se 48 orësh janë nxjerrë të pajetë nga miniera e Selishtës trupat e dy punëtorëve dhe një inxhinieri.

miniere

Sipas News24 ata janë Ismail Hoxha 62 vjeç, Fatos Cesku 55 vjeç dhe Ruzhdi Rushiti 29 vjeç. Dyshohet se ata mund të kenë humbur jetën nga gazrat në minierë.

Denoncimi në polici u bë mbrëmjen e djeshme nga vëllai i Ismail Hoxhës, me detyrë inxhinier miniere, së bashku me dy punëtorë kanë humbur kontaktet me familjen.

Një ditë më parë Policia lokale sqaroi se në një dhomë janë gjetur rrobat e tyre si dhe celularët.

Njoftimi i policisë

Në vijim të informacionit të dhënë, ku tre shtetas që punonin në minierën e “Balgjaj”, Selishtë, kishin humbur kontaktet me familjen, ju informojmë se rreth orës 03:00 datë 29.10 2020 në thellësi të minierës në Selishtë, nga ana e grupit avari- shpëtimit, u gjetën trupat e pajetë të shtetasve, I. H., 64 vjeç, banues në Peshkopi,
F. Ç., 55 vjeç, banues në Bulqizë dhe R. R., 33 vjeç, banues në Bulqizë.

Nga veprimet hetimore të kryera dyshohet se kanë humbur jetën si pasojë e asfiksisë nga gazrat e minierës.

Vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:

Inxhinieri dhe dy punëtorë humbin kontaktet me familjarët. Policia lokale: Ka dyshime se mund të kenë mbetur të…

FOTO/ Familjarët dhe punëtorët presin me ankth për të mësuar fatin e inxhinierët dhe minatorëve

 

 

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.