Një tërmet i fortë ‘shkund’ këtë qytet, ja sa ishte magnituda

| 15:25
SHPËRNDAJE

Një tërmet me magnitudë 5.1 i shkallës Rihter ka goditur Bosnje Hercegovinën pak minuta më parë.

Sipas të dhënave nga faqja që regjistron tërmetet, thellësia e tërmetit ka qenë 5 km.

Mësohet se lëkundja ka qenë e fortë.

Një ditë më parë, tërmeti më magnitudë 5.2 shkundi Korcën, ndërsa u raportua se lëkundje kishte pasur edhe në Kosovë dhe në Maqedoni.

8cde95ae-9e67-47cd-9213-7b3b931b8576

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.