FOTOT/ PD protestë poshtë zyrës së Xhafajt, qëllohet me vezë godina e ministrisë

SHPËRNDAJE

Dhjetëra qytetarë kanë dalë sot para Ministrisë së Brendshme për të protestuar dhe kërkuar largimin e ministrit Fatmir Xhafaj.

proteste PD ministria

Së bashku me protestuesit janë bashkuar edhe deputetë të Partisë Demokratike.

Protesta ka nisur me tension që në fillim pasi qytetarët kanë tentuar të thyejnë kordonin e policisë. Gjate tubimit ata kane qelluar me veze drejt godines se ministrise.

Disa te rinj demokrate kane vendosur kuti me mbishkrime perpara shkalleve te ministrise qe nenkuptojne pakot me droge.

Neper kutite e kartonit shkruhet “Porosi per Geronin”, “taksirat o Gone, ma hidh pertej detit”, “coma dhe mua kete placken tutje o pasha”.

Ne proteste ka rene ne sy edhe pjesemarrja e kengetarit Stresi.

stresi ne proteste copy

protesta e PD 3 protesta e PD 2

mesazhet protestapd4 protestapd3 protestapd1 protesta pd2

protesta0

 

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakEkskluzive/ Bujar Qamili: Pabesi me Vllazninë, po ndodh një katastrofë
Artikulli tjetërSampdoria në sulm, ofron 3 mln euro për shqiptarin

S'KA KOMENTE

Comments are closed.