Ndryshimi i kufijve të Kosovës, PD bën gati rezolutën…

SHPËRNDAJE

Partia Demokratike po pergatit nje rezolute ne mbeshtetje te qendrimit te forcave politike ne Kosove per mosndryshimin e kufijve.

Rezoluta e Partise Demokratike mbeshtet fuqimisht ruajtjen e formes unitare te qeverisjes ne Republiken e Kosoves, bejne me dije per “Panorama“, burime prane PD.

Rezoluta qe po pergatit Partia Demokratike mbeshtet fuqimisht reformat qe sugurojne aneteresimin e Kosoves ne NATO dhe Bashkimin Europian

serbi kosove

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.