Ministria e Arsimit i heq licencën shkollës private që mbylli mësimin për shkak të frikës nga koronavirusi. Shahini: Përhapën panik…

| 10:02
SHPËRNDAJE

Shahini-BesaMinistrja e Arsimit, Besa Shahini bëri të ditur sot se shkollës private, e cila pezulloi mësimin për dy javë për shkak të frikës nga koronavirusi, do t’i hiqet licenca.

Në një postim në Facebook, Shahini bëri të ditur se shkollat mbyllen vetëm me urdhër të ministrit, ndërkohë që për shkollën private, do të ketë sanksione për shkak se ka përhapur panik.

Në mesazhin e saj, Besa Shahini ka bërë të ditur se nxënësit e kësaj shkolle private do të transferohen në një shkollë tjetër, ndërsa që udhëheqësit e këtij institucioni arsimor do të ndiqen penalisht nga organet e drejtësisë.

Shkolla mbyllet jashtë planit të vitit shkollor VETËM me urdhër ministri. Udhëheqësit e një shkolle private kishin vendosur të mos respektonin këtë dhe e kanë mbyllur shkollën për 2 javë.

Në kushte të kësaj paligjshmërie, jemi të detyruar që shkollës t’ia heqim licencën.

Nxënësit do të transferohen në një shkollë tjetër. Ndërsa udhëheqësit e shkollës që përhapin panik duke mbyllur shkollën në mënyrë të jashtëligjshme, për gjoja parandalim të një situate virale e cila NUK ekziston në Shqipëri, duhet të ndiqen nga organet e drejtësisë”, theksoi Shahini.

Vendimi i Shkolles1

Vendimi i Shkolles

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

3 KOMENTET

  1. Ministria ne rradhe te pare te pezulloje te gjithe stafin ne Fier dhe pastaj te merret me te tjeret. Apo ujku ujku cakalli ben gjemen

  2. Ahhh mi debile si ste vjen turp? Po dhe une po të jem prind nga ju qe drejtoni ska besim e do ta mbaj fëmijën në shtëpi, jo me që ata jane konsultuar me prindrit në fillim. Injorante dhe e paaftë, të të vij turp.

  3. Moj -bushter- mos je gje gjak me -diktatorin-me te madh te ballkanit ku i denonte njerzit me nenin -55- agjitacion dhe propogande-apo u ndikove nga keta pjella e bushtrave komuniste qe jane ne pusht-et.Ajo shkolle mori masat e saj per jeten e femijve ,c'te keqe ka ketu ne kete mes moj baxhelle ?Mesimin mundet ta shtynin me pas kur te qetesohej situata e gripit.

Comments are closed.