Lirohet nga qelia ish-deputeti i PS Alqi Bllako, gjykata i pranon kërkesën dhe cakton “arrest shtëpie”

Oct 6, 2022 | 15:02
SHPËRNDAJE

Gjykata e Posaçme Anti-Korrupsion (GJKKO) ka caktuar “arrest shtepie” per ish deputetin e PS Alqi Bllako, duke e liruar nga qelia.

alqi-bllako

Gjykata ne seancen e mbajtur kete te enjte, 6 tetor, ka pranuar kerkesen e paraqitur prej tij dhe avokateve per zevendesimin e mases se sigurimit “arrest ne burg”, me masen “arrest ne shtepi”

Ish-deputeti socialist u akuzua si i përfshirë në aferën e inceneratorit të Fierit dhe akuzohet nga SPAK për shpërdorim detyre dhe korrupsion.

 

© Panorama.al

Te lidhura