Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli kallëzon në SPAK Xhelal Mziun. Ja për çfarë akuzohet

| 14:42
SHPËRNDAJE

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Rakip Suli ka kallëzuar në SPAK paraardhësin e tij Xhelal Mziu, me akuzën e “shpërdorimit të detyrës”.

Mziu-770x372-1

Ish-kryebashiaku i Kamzës akuzohet për dhënine e një leje ndërtimi te nje thertoreje në zonën e Laknasit.

Në zgjedhjet e fundit lokale, Xhelal Mziu nuk kandidoi për shkak të bojkotit nga PD, dhe Rakip Suli fitoi i vetëm Bashkinë e Kamzës.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.