VIDEO/ Kaos në selinë e PD-së, militantët e Berishës përplasen me militantët e Bashës

Dec 13, 2021 | 14:22
SHPËRNDAJE

Militantët e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe militantët e kryedemokratit Lulzim Basha ndodhen në hollin e selisë blu dhe janë përplasur verbalisht me njëri-tjetrin.

Në hollin e selisë së PD ka një numër të shtuar qytetarësh të cilët janë të ndarë në dy kampe dhe dëgjohen ovacione, disa duke thërritur emrin e Sali Berishës dhe të tjerë duke thërritur emrin e Lulzim Bashës.

Një grua e cila ishte e pranishme në ambientet e selisë blu u shfaq e acaruar duke iu drejtuar militantëve me fjalët:

“Për ça arsye? Ato të grupit tjetër, unë s’po bëj asnjë skandal as po gjuj as po shaj, m’u afruan e më bënë presion unë nuk i kam asnjë faj kujt”.

Sipas korespondentit të Panorama, situata në katin e dytë të selisë blu nuk është e qetë për shkak të tensioneve që kanë krijuar mbështetësit e Bashës si dhe të Berishës.

Në të njëjtën kohë, në këtë kat, në dy zyra të ndryshme janë duke u mbajtur dy mbledhje, njëra e Berishës me komisionin e Rithemelimit si dhe ajo e kryetarit të PD Lulzim Basha për raportimin e Grupit të Punës për zgjedhjet në FRPD.

© Panorama.al

Te lidhura