Firmoset donacioni i parë në Bruksel për dëmet nga tërmeti, ja shuma që u dhurua nga presidentja e KE

| 14:22
SHPËRNDAJE

vursula

Shqipëria ka siguruar 15 milionë eurot e para nga Konferenca e Donatorëve sot në Bruksel.

Korespondenti i Panorama në Bruksel raporton se sapo është firmosur donacioni i parë mes kryeministrit Edi Rama dhe presidentes se Komisionit Evropian, Ursula von Der Leyen.

15 milione euro është shuma e cila shkon për rindërtimin e shkollave të dëmtuara nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit 2019.

rama ne br

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.