EMRI- Arrestohet biznesmeni në Lezhë, pas hetimeve për vdekjen e një punonjësi të ndërtimit, prokuroria…

| 9:29
SHPËRNDAJE

policia lezhe

Arrestohet kryetari i Dhomes se Tregtise dhe Industrise ne Lezhe, Pashk Palokaj.

Arrestimi i biznesmenit me urdher te prokurorise pas hetimeve te kryera per vdekjen e nje punëtori ne muajin gusht 2019 tek pallati qe ai po ndertonte ne lagjen “Beselidhja” te Lezhes.

Akuza e ngritur ndaj tij per “ndertim pa leje”, “mos zbatimi i rregullave te sigurise ne pune” dhe “punesim i paligjshem”.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.