Banka e Shqipërisë merr vendimin për këstet e kredive të qytetarëve dhe bizneseve. Shtyhet afati deri më…

| 11:58
SHPËRNDAJE

banka-ShqiperiseSituata e krijuar në vend nga përhapja e koronavirusit, ka detyruar Bankën e Shqipërisë të ndërmarrë masa për sektorin financiar.

Burime të Panorama.al bëjnë të ditur se Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë prite të miratojë sot vendimin për të shtyrë shlyerjen e kësteve të kredive me tri muaj.

Burime bëjnë të ditur se vendimi pritet të publikohet ditën e sotme, ndërkohë që do të përfitojnë shtyje të afatit për tri muajt e ardhshme, qytetarët dhe bizneset./ Panorama.al

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.