Ky shtet heq të gjitha kufizimet e pandemisë, ministrat festuan duke…

Sep 24, 2021 | 23:20
SHPËRNDAJE

556302-PbLcT46pT8Norvegjia ka vendosur të heq kufizimet kundër koronavirusit.

Kryeministrja dhe ministri i Shëndetësisë e festuan këtë me një përqafim në konferencën për shtyp.

“Tani po kthehemi në një jetë normale të përditshme”, thotë kryeministrja Erna Solberg.

Heqja e masave do të hyjë në fuqi duke filluar nga e Shtuna, 25 Shtator, njoftoi qeveria.

Autoritetet thanë se tashmë COVID-19 mund të krahasohet me gripin e zakonshëm.

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/