Lista zyrtare. PD, 285 kandidatët për Këshillin Kombëtar

Sep 27, 2014 | 9:20
SHPËRNDAJE

Zbulohen emrat e propozuar nga Basha që do të votohen nga 7500 delegatët e Kuvendit. Si ndryshon formula e Kryesisë së PD.

Ish-deputetë, koordinatorë dhe nga shoqëria civile.

Kuvendi Kombëtar i PD-së do të zgjedhë sot në një listë me 285 kandidatë emrat e 150 anëtarëve të rinj të Këshillit Kombëtar. Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka punuar së bashku me një staf shumë të ngushtë deri në orët e para të mëngjesit për të gjitha detajet e Kuvendit.
“Panorama” ka siguruar listen zyrtare të 285 kandidatëve që do të votohen sot nga 7500 delegatët e Kuvendit
Kandidatët
Pjesë e listës janë mjaft ish-deputetë të PD-së në mandatin e saj të dytë, por ka edhe personazhe nga radhët e shoqërisë civile. Bien në sy të emëruarit nga kryetari Basha si koordinatorja e marrëdhënieve me publikun Grida Duma dhe koordinatori për çështjet ligjore Ervin Salianji, por edhe ish-zv.drejtori i Policisë, Agron Kuliçi. Për një vend në Këshillin e ri Kombëtar do të garojnë gjithashtu ish-ministri i Bujqësisë dhe deputeti i PD-së Jemin Gjana, ish-ministri i Kulturës Ferdinand Xhaferri, si dhe ish-ministri i Drejtësisë dhe ish-drejtori i Antikorrupsionit në Kryeministri, Enkelejd Alibeaj. Në listën e kandidatëve janë gjithashtu edhe ish-deputetët Dashnor Sula, Fatbardh Kadilli, Pal Dajçi, Ledina Aliolli, Gjokë Uldedaj, Osman Metalla, Gjok Vuksani, Adriana Gjonaj, Safet Sula dhe Vath Tabaku. Përveç emrave të politikës, në listën e kandidatëve janë përfshirë edhe personazhe të njohur nga bota e spektaklit. Julian Deda, Ermal Mamaqi dhe Shpëtim Saraçi do të jenë në listën me 285 delegatë që do t’i paraqitet Kuvendit gjatë ditës së sotme. Sipas statutit të Partisë Demokratike, të paktën 30% e listës fituese do të përbëhet nga zonjat, çka do të thotë se 45 nga 150 fituesit do të jenë për to.

LISTA ZYRTARE E KANDIDATEVE PER KESHILLIN KOMBETAR
1.    Adela Dibra
2.    Admir Drago
3.    Adrian Trebicka
4.    Adriana Gjonaj
5.    Adriana Misja
6.    Agest Kopellaj
7.    Agim Parllaku
8.    Agron Kapllanaj
9.    Agron Kuliçi
10.    Agron Musaraj
11.    Akil Kraja
12.    Akli Fundo
13.    Alba Dumi
14.    Alban Male
15.    Alban Myftari
16.    Albana Cenollari
17.    Albana Myftari
18.    Albert Avduli
19.    Alda Sadiku
20.    Alfred Rrushaj
21.    Alfred Spahiu
22.    Alije Kokalari
23.    Alisa Braho
24.    Aljona Mansaku
25.    Alketa Mukavelati
26.    Alketa Zyfi
27.    Alma Marku
28.    Altin Ndroqi
29.    Altin Veshti
30.    Anita Gumeni
31.    Anton Koka
32.    Arben Beqiri
33.    Arben Ibroja
34.    Arben Qirjako
35.    Arben Sefgjini
36.    Arben Skënderi
37.    Arben Sulo
38.    Arbër Agalliu
39.    Arbër Hasanaj
40.    Arbër Kadia
41.    Arbi Thereska
42.    Ardian Isufi
43.    Ardian Kokomani
44.    Ardian Muka
45.    Ardita Gjyla
46.    Ardita Kuçi
47.    Arenca Trashani
48.    Arjana Çela
49.    Argyrina Jubani
50.    Armand Teliti
51.    Arqile Goreja
52.    Arta Musaraj
53.    Artan Peqini
54.    Artan Pogoni
55.    Arti Lushi
56.    Asllan Dogjani
57.    Avenir Peka
58.    Bardh Islamaj
59.    Bardh Spahia
60.    Bardhyl Musaji
61.    Bashkim Shehu
62.    Bastrit Cupa
63.    Belind Këlliçi
64.    Besa Petriti
65.    Besar Gazidede
66.    Besjan Zogaj
67.    Besmir Kodra
68.    Besnik Aliaj
69.    Besnik Fuçia
70.    Bislim Ahmetaj
71.    Bledi Kasmi
72.    Blendi Himçi
73.    Boik Tiço
74.    Brahim Shima
75.    Bruna Menalla
76.    Bujar Vukaj
77.    Bujar Brovina
78.    Dardana Boletini
79.    Dashamir Aliko
80.    Dashnor Sula
81.    Dëfrim Fiku
82.    Dhurata Çupi
83.    Dileman Nela
84.    Donika Capi
85.    Dorian Teliti
86.    Dritan Hoti
87.    Dritan Gjyrezi
88.    Dritan Shano
89.    Edi Lesi
90.    Edith Harxhi
91.    Edmond Palushi
92.    Edvin Kulluri
93.    Elisa Gjepali
94.    Elisabeta Skrapari
95.    Elsa Gega
96.    Elton Rukaj
97.    Elvana Hana
98.    Elvi Fundo
99.    Endri Biçoku
100.    Endri Hasa
101.    Endri Jorgoni
102.    Endri Kokoshi
103.    Endri Mataj
104.    Endrit Reka
105.    Eneida Guria
106.    Eneida Vera
107.    Eneo Zguri
108.    Enerketa Bregovina
109.    Eni Kasmi
110.    Enkelejd Alibeaj
111.    Enkelejda Sallaku
112.    Enno Bozdo
113.    Envina Zavalani
114.    Erald Dervishi
115.    Erald Kapri
116.    Erdion Macolli
117.    Erin Hasani
118.    Erion Sula
119.    Eris Hoxha
120.    Erla Mehilli
121.    Ermal Mamaqi
122.    Ernest Noka
123.    Ervin Salianji
124.    Ervin Minarolli
125.    Esli Zala
126.    Estela Gostivari
127.    Etion Kapedani
128.    FabjanTopollaji
129.    Fabjola Bregu
130.    Fatbardh Kadilli
131.    Fatbardh Doko
132.    Fatbardh Plaku
133.    Fatbardh Sallaku
134.    Ferdinand  Petrela
135.    Ferdinand  Xhaferi
136.    Festim Adri
137.    Fetah Hasani
138.    Fiqiri Kulla
139.    Fisnik Kruja
140.    Fisnik Qosja
141.    Fjorela Beaj
142.    Flamur Gjymishka
143.    Flamur  Sala
144.    Florian Pustina
145.    Florian Xhuti
146.    Fran Frroku
147.    Gazmend Dibra
148.    Gazmend Koduzi
149.    Gazmend Spahia
150.    Gazmend Bardhi
151.    Gazmor Guri
152.    Gent  Minarolli
153.    Genti Malko
154.    Gerald Belishaku
155.    Gëzim Demushi
156.    Gita Baltëza
157.    Gjergj Lezhja
158.    Gjok Uldedaj
159.    Gjok Vuksani
160.    Glori Husi
161.    Greta Deljani
162.    Greta Koçi
163.    Grida Duma
164.    Grigels Muçollari
165.    Halit Shamata
166.    Haris Vongli
167.    Hasan Metuku
168.    Hekuran Hoxhalli
169.    Henris Balliu
170.    Igli Stambolla
171.    Ilir Dervishi
172.    Ilir Hoxha
173.    Ina Haxhia
174.    Ina Vorfi
175.    Ina Xhani
176.    Ina Zhupa
177.    Irena Progni
178.    Iris Bejleraj
179.    Isuf Çela
180.    Ivi  Kaso
181.    Ivo  Jorgoni
182.    Jakup Beqiri
183.    Jamarbër Malltezi
184.    Jemin Gjana
185.    Juela Meçani
186.    Julian Deda
187.    Kastriot Sulka
188.    Kiri Hajdari
189.    Kledi Kaso
190.    Kliton Haxhiraj
191.    Klodiana Canka
192.    Klodiana Shala
193.    Kreshnik Çollaku
194.    Kreuza Leka
195.    Lajla Përnaska
196.    Laura Llangozi
197.    Laura Vorpsi
198.    Ledia Bunguri
199.    Ledia Lila
200.    Lediana Fratari
201.    Ledina Aliolli
202.    Ledio Braho
203.    Lefter Maliqi
204.    Leonard Olli
205.    Lindita Dedegjoni
206.    Lisander  Hoxha
207.    Llesh Kola
208.    Lorenc Danaj
209.    Lytfi Çota
210.    Marin Nikolli
211.    Mario Haxhiymeri
212.    Mario Margilaj
213.    Mateo Spaho
214.    Mentor Beqa
215.    Meri Poni
216.    Merlinda Hoço
217.    Migena Reçi
218.    Mimoza Çomo
219.    Mimoza Hajdarmataj
220.    Mimoza Krasniqi
221.    Mirela Tabaku
222.    Mirgen Lata
223.    Murat Basha
224.    Mylazim Sadria
225.    Myslym Haxhi
226.    Namir Lapardhaja
227.    Nereida Hoxha
228.    Nertila Qafzezi
229.    Nevila Bami
230.    Nevila Xhindi
231.    Nezir Haldeda
232.    Njazi Kosovrasti
233.    Olgerta Shkurti
234.    Oriela Nebijaj
235.    Orjeta Prengjoni
236.    Osman Metalla
237.    Pal  Dajçi
238.    Pashk Ndoci
239.    Paulina Hoti
240.    Përparim Caca
241.    Petraq  Milo
242.    Petrit Hasani
243.    Premtim Kryemadhi
244.    Qamil Boja
245.    Qamil Dika
246.    Rajmond Hoxha
247.    Rasim Hashani
248.    Reila Bozdo
249.    Rezart Kthupi
250.    Rezart Tërshana
251.    Rigers Kasneci
252.    Roberto Caparotta
253.    Roland Kërçuku
254.    Sabah Jemishta
255.    Sabri Sollaku
256.    Sajmir Shatku
257.    Sajmir Struga
258.    Salih Tagani
259.    Shemso Lamaj
260.    Shkëlqim Berisha
261.    Shpëtim Saraçi
262.    Silvi Bardhi
263.    Sofokli Duni
264.    Sojola Petani
265.    Sonja Marku
266.    Sorina Koti
267.    Suela Konjari
268.    Taulant Zeneli
269.    Teuta Starova
270.    Tomorr Alizoti
271.    Valbona Mezini
272.    Vali Vorpsi
273.    Vath Tabaku
274.    Vera Picaku
275.    Viktor Bella
276.    Vilson Banushi
277.    Xhevdet Mehmeti
278.    Xhuljeta Kërtusha
279.    Ylber Vata
280.    Ylli Asllani
281.    Ylli Kupi
282.    Zamira Çaushi
283.    Zana Guxholli
284.    Zef Hila
285.    Zheni Gjergji

ADI SHKEMBI

© Panorama.al

Te lidhura