E propozoi Albin Kurti, Kuvendi i Kosovës zgjedh kryetarin, ja kush do të jenë nënkryetarët

| 16:23
SHPËRNDAJE

Parlamenti i Kosovës, i dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit është duke zhvilluar një seancë të jashtëzakonshme, ndonëse pa konstituimin ende të qeverisë.

glauk konjufca Ende nuk ka një marrëveshje mes dy forcave më numrin më të madh të votave VV-LDK, por një pjesë e deputetëve janë betuar.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti propozoi në seancë që kryetar i Kuvendit të jetë deputeti Glauk Konjufca, i cili u zgjodh me shumicë votash.

glauk konufca

GLAUK KONJUFCA

Nënkryetarë të Kuvendit të Kosovës janë zgjedhur tre deputetë: Arbërie Nagavci, Fikrim Damka dhe Sllavko Simic.

Arbërie Nagavci

ARBERIE NAGAVCI

Fikrim Damka

FIKRIM DAMKA

SLAVKO SIMIC

SLAVKO SIMIC

Te lidhura

Subscribe


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.