Kursi i këmbimit valutor/ Paundi vazhdon të forcohet ndjeshëm. Euro dhe Dollari e nisin javën…

SHPËRNDAJE

valuta-min-765x383

Kjo javë ka nisur e qëndrueshme për monedhën e Eurozonës e cila është këmbyer edhe sot me 122.8 lekë, sikurse javën që shkoi.

Ndërkaq Paundi Britanik ka fituar pikë përgjatë weekend-it duke u kuotuar sot me 140 lekë, referuar të dhënave të Credins Bank.

Dollari Amerikan ka regjistruar të njëjtën vlerë sikurse javën e kaluar duke mbetur në vlerën e 111.5 lekëve.

Franga Zvicerane ka zbritur këtë të hënë në nivelin e 111.7 lekëve.

Dollari kanadezi dhe ai Australian janë këmbyer sot më përkatësisht 84.2 lekë dhe 75.3 lekë.

SCAN

Te lidhura


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.