“Kurrë mos thuaj kurrë”/ Sali Berisha përgjigjet nëse do të rikthehet në krye të PD: Nuk e përjashtoj më të drejtën time kushtetuese

Jun 10, 2021 | 23:46
SHPËRNDAJE

Tetë vite pasi dha dorëheqjen, Sali Berisha nuk ka përjashtuar mundësinë e rikthimit në krye të Partisë Demokratike.

berisha

Lideri historik i së djathtës i pyetur nëse vazhdon me qëndrimin për të mos iu kthyer angazhimit në drejtim të PD, u shpreh: “Kurrë, mos thuaj kurrë”.

“Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më”, tha Berisha per Syri Tv.

Pyetje: Keni thënë që Sali Berisha kurrë nuk do të kthehet në funksionet e PD?

Berisha: Kurrë mos thuaj kurrë, Never say never

Pyetje: Këtë shprehjeje e keni përdorur me Ramiz Alinë?

Berisha: E kam përdorur atëherë dhe sot e përdor prapë. Unë po ecja në një drejtim, kam ndërruar dhe i kam hequr pengesat e mia

Pyetje: Nuk përjashtoni edhe drejtimin e drejtimin e PD në të ardhmen?

Berisha: Nuk përjashtoj asnjë të drejtë time kushtetuese më. Kategorikisht

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/