“Kur duhet të shkojë në punë rrotullohet në gjumë”… Rama i përgjigjet Bashës

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të kryetarit të PD-së Lulzim Basha nga Shkodra.

“Kur duhet të jetë në Tiranë, shkon në Shkodër. Kur duhet të hyjë në zgjedhje, futet në çadër, Kur duhet të shkojë në punë rrotullohet në gjumë. Kur humbet, shpall fitoren. S’kemi ç’i bëjmë, duhet të bëjmë edhe pa të. E gjithë vëmendja te njerëzit”, është reagimi i kreut të Qeverisë, përmes një postimi në Twitter.

 

WhatsApp Image 2018-09-03 at 18.59.55

Basha dhe opozita zgjodhën të bojkotojnë seancën e parë plenare për sesion e vjeshtës duke u zhvendosur në Shkodër. Basha u shpreh se opozita po përgatit një aksion për “rrëzimin e qeverisë, që e azkuoi se është bërë “njësh me krim”.

PANORAMA

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPetrit Vasili flet nga Shkodra: Rama duhet të ishte këtu, ja çfarë ka vendosur opozita
Artikulli tjetërU arrestua se përdhunoi 2 turiste 17 vjeçe, lirohet nga qelia shqiptari. Zbardhet dëshmia

S'KA KOMENTE

Comments are closed.