Kupa e Shqipërisë, Grupi A / Kukësi e Teuta shijojnë humbjen, Tirana mbron trofeun me përmbysje (VIDEO)

SHPËRNDAJE

Mlladen Milinkoviç ka shijuar humbjen si trajner i Kukësit në turin e parë të Kupës së Shqipërisë, pas disfatës së skuadrës së tij ndaj Egnatias  Ndonëse verilindorët kishin udhëtuar me lojtarët rezervë drejt Rrogozhinës për këtë duel, pakkush priste që ata të komplikonin kualifikimin e mëtejshëm me një disfatë në transfertë që duhet ta përmbysin në ndeshjen e kthimit. Gjithçka u vendos që në minutat e para të sfidës, kur Memini u dënua me karton të kuq për Kukësin dhe Bakiasi shënoi golin e vetëm të takimit për skuadrën vendase.

Kupa e Shqiperise

Një tjetër skuadër e Superiores që ka provuar humbjen sot ishte edhe Teuta, e cila kishte lënë pushim disa prej titullarëve më transfertën në Pukë ndaj Tërbunit vendas. Goli i Stivi Shabës në pjesën e dytë i dha suksesin pukjanëve, ndërsa detyron Maganin të luajë me forca të plota në takimin e kthimit pas dy javësh.

besa tirana1

 

Ndeshjet

Egnatia–Kukësi 1-0
14′ Bakiasi

Tërbuni–Teuta 1-0
34′ Shaba

Kastrioti–Vllaznia 0-0

Besa–Tirana 1-2
29′ Perja / 31′ (p), 68′ Karabeci

Iliria–Kamza 0-2
25′ Raçiç, 57′ Plaku

Shënkolli–Besëlidhja 0-2
56′ Dyca

Burreli–Erzeni 2-1
49′ Kaloshi, 77′ Farruku / 75′ Vathi

E luajtur

Mamurrasi-Skënderbeu 0-8
17′ Kelmendi, 37′, 53′ (11-m) Muzaka  63′ Shkodra, 77′ Nespor, 79′ Demte, 80′, 86′ Soue

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKupa e Shqipërisë, Grupi B / Partizani bën goleadë në Kuçovë, Flamurtari mposht Dinamon
Artikulli tjetërFoto+Video/ Pas betimit, kabineti qeveritar kalon semaforin me të kuqe te Presidenca, por...

S'KA KOMENTE

Comments are closed.