Kuman pas debutimit mbresëlënës të Manajt: Ishte ndeshje paksa e çuditshme

Jul 21, 2021 | 23:49
SHPËRNDAJE

Debutimi i Rei Manajt me tre gola në sfidën e parë me Barcelonën, me siguri ka kënaqur edhe Ronald Kuman, të cilit i nevojitej një nisje e mirë e sezonit. Por ai ka preferuar që të mos flasë me emra të përveçëm pas sfidës, edhe pse shqiptari bëri diferencën për ekipin e tij duke shënuar tre gola.

kuman

“E rëndësishme është që të gjithë luajtën 45 minuta dhe morën përgatitje fizike. Kishte dy pjesë loje të ndryshme, me kundërshtarin që luajti me 10 lojtarë. Është një rezultat i mirë dhe diçka mjaft pozitive.

Të gjithë janë kthyer mirë nga pushimet dhe jemi përgatitur fort. Kjo është ndeshja jonë e parë dhe duhet të bëjmë përgatitje fizike. Të gjithë kanë patur mundësinë të tregojnë vlerat e tyre, sidomos të rinjtë, edhe pse nuk dua të përmend emra. Ishte një ndeshje e mirë dhe duhet ta pranoj se ishte pak e çuditshme teksa shihnim tifozë në stadium. Për fat të mirë gjërat po fillojnë të kthehen në normalitet. Më pëlqeu prania e tifozëve dhe u pëlqeu edhe lojtarëve. Duartrokasin, ndihmojnë, ia kishim ndjerë shumë mungesën”, tha Kuman pas sfidës që skuadra e tij fitoi me shifrat 4-0.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura