Kukësi nuk ndalet në merkato, prezanton edhe mesfushorin algjerian (Video)

SHPËRNDAJE

Kukësi ka goditur në orët e fundit të merkatos, teksa ka prezantuar një tjetër mesfushor. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin algjerian me pasaportë franceze, Çafik Tigroudja.

40460131_1547597408718934_4328218460359229440_n

Ai ka firmosur ditën e sotme një kontratë 2 vjeçare me klubin verilindor, ndërsa më parë është aktivizuar te skuadrat franceze e Niort dhe Les Harbiers si dhe së fundmi ka qenë pjesë e Alkit në Qipro.

NJOFTIMI I KLUBIT:

I bashkohet dhe një tjetër mesfushor FK Kukësit!

Chafik Tigroudja luan si mesfushor qëndre me tipare ofensive, por mund të luajë edhe si sulmues i dytë. 26 vjeçari algjerian me pasaporte franceze ka firmosur një kontratë dy vjeçare me FK Kukësin. Fillimet e tija kanë qënë në Niort në Francë, ndersa së fundmi ka qënë pjesë e kampionatit qipriot te Alki.

Welcome Chafik Tigroudja!

wdwq

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak'A ma kthen 700 mijëshen që më vodhe?', rrëfehet autori që vrau me thikë në zemër fqinjin: Nuk doja, por...
Artikulli tjetërShkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi, Ministrat e BE të shqetësuar: Mund të destabilizohet Ballkani

S'KA KOMENTE

Comments are closed.