Kualifikueset e Botërorit/ Italia dhe Gjermania nuk falin, kundërshtarët e Shqipërisë bëjnë detyrën. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

Mar 28, 2021 | 22:59
SHPËRNDAJE

U luajtën mbrëmjen e sotme 10 sfidat e vlefshme për kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”, ku u regjistruan në total plot 26 gola. Spikasin triumfet e  Italisë, Gjermanisë si dhe Polonisë dhe Hungarisë që janë rivalët e Shqipërisë në këtë fushatë eliminatoresh. 

FIFA-World-Cup-2022-Qualifiers-Europe

Një fitore me 5 yje edhe për Maqedoninë. Ndërkohë për sa i përket Kosovës, “dardanët” zhgënjyen totalisht ndaj Suedisë, duke u mposhtur me rezultatin 0-3.

Kosovë-Suedi 0-3

Klaeson 12′, Isak 35′, Larson 70′

Austri-Ishujt Faroe 3-1

Dragoviç 30′, Baumgartner 37′, Kalajxiç 44’/ Natestad 19′

Bullgari-Itali 0-1

Beloti 43′

Izrael-Skoci 1-1

Peretz 44′ / Fraser 56′

Maqedoni e Veriut-Lihteshtejn 5-0

Bardhi 7′, Trajkovski 51′, 54, Elmas 62′, Nestorovski 82′ (p)

Poloni-Andorra 3-0

Levandovski 30′, 65′, Sviderski 88′

Rumani-Gjermani 0-1

Gnabri 17′

San Marino-Hungari 0-3

Zalai 13′, Sallai 71′, Nikoliks 88′

Zvicër-Lituani 1-0

Shaqiri 2′

Ukrainë-Finland 1-1

Moraesh 80′ / Puki 89′ (p)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura