Kristal Abazaj protagonist te Anderlehti, i shënon gol PSV-së vetëm pas 1 minute…

Jul 7, 2018 | 18:21

Kristal Abazaj vazhdoj të shkëlqejë. Ish-sulmuesi i Luftëtarit, i cili u transferua te skuadra belge e Anderlehtit, ka arritur të shndërrohet menjëherë në protagonist duke gjetur rrugën e rrjetës në ndeshjen miqësore ndaj PSV-së të fituar nga skuadra e shqiptarit me rezultatin 5-3.

aabazajj

Ndryshe nga miqësorja e parë ndaj Roselare, ku Abazaj u aktivizuar si titullar, 22-vjeçari në përballjen ndaj PSV-së u hodh në fushën e lojës me fillimin e pjesës së dytë duke zënë vendin e Musonës.

abazaj anderleht

Vetëm 1 minutë i ka mjaftuar futbollistit të Kombëtares që të gjente golin. Abazaj shënoi golin e tretë për skuadrën e Anderlehtit në minutën e 32-të.