“Kriminel lufte që vjen të pozojë si bamirës”, Presidenti serb pritet me protesta në Tiranë

| 10:07
SHPËRNDAJE

k-9-600x360

Presidenti serb, Aleksander Vuçiç mbërrin sot në Tiranë në kuadër të punimeve për të ashtuquajturin Mini-Schengenin Ballkanik.

Po ashtu ne kete takim do te jete edhe kryeministri maqedonas, Zoran Zaev, nderkohe qe Kosova, e cila u ftua te perfaqesohej ne nivel presidencial ka refuzuar ftesen e kryeministrit Rama. Presidenti Thaci e shpjegoi refuzimin per faktin se Serbia ende nuk e ka njohur Kosoven si shtet.

Mberritja e presidentit serb në Tiranë eshte pritur me protesta te organizuara nga Vetëvendosja në Shqipëri e cila ka organizuar një tubim.

Vetëvendosja ka njoftuar se do të shpalosen pankarta me mbishkrime “Vuçiç, një kriminel lufte që vjen të pozojë si bamirës”.

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.