Kreu i ish-të përndjekurve akuza Palokës: Ndihesh krenar që je bir komunisti, feston me Namik Doklen

SHPËRNDAJE

Kreu i shoqatës së ish-të përndjekurve politikë antikomunistë, Nebil Çika akuzon nënkryetarin e PD, Edi Paloka për refuzimin që i bëri ceremonisë së mbajtur nga demokratët në Kukës për 30 vjetorin e ndarjes nga jeta të poetit Havzi Nela.

Përmes një postimi në facebook, Çika shkruan se Paloka zgjodhi të festoj me Namik Doklen duke marrë një axhendë tjetër nga ajo e anti-komunistëve. Sipas Çikës, Paloka ka deklarur publikisht ne Kuvend se ndjehet krenar që eshte djale komunisti.38872946_667634323597280_2618820570313129984_nReagimi i Nebil Cikës:

Kthim në origjinë !

E vetmja gjje qe njeriu nuk e shmang dot ne jete eshte origjina -thote Bismark, ne filozofine tone popullore kjo shprehet me proverbin: Clind nga macja gjuan minj .

Nenkryetari i PD Edi Paloka duket se eshte rikthyer ne origjine pasi ka zgjedhur te festoje pervjetorin e varjes se Havzi Neles me Namik Diklen . Paloka i derguri i Bashes ne Kukes ne diten e perkujtimit te varjes se poetit anyikomunist ka respektuar trditen familajre kur ka refuzuar te mare pjese ne cermonine e oarganizuar nga te perndjekurit antikomuniste dhe PD Kukes, Megjithe perpjekjen e kreut te PD-se Kukes, Arif Rexhveli Paloka ka pretenduar se ka nje axhende tjeter me Namik Doklen e tje dhe ka refuzuar tu bashkohet te perndejkurve politike . Qe Paloka ka nje axhende tjeter nga ajo e te perndjekurve antikomuniste dihet , pasi vete ka deklarur publikisht ne Kuvend se ndjehet krenar që eshte djale komunisti .Por puna eshte se kreu i PD-se Basha na njoftoi personalisht qe nenkryetari do perfaqsonte ate dhe PD ne aktivitetin tone .Por ndoshat i deguari i tij ka pasur agjende ndryshe nga ai . Beosj per te njejtta aresye ( ceshtje origjine ) ne ceremonine tone moren pjese Deputeti Enkelejd Alibeaj dhe kreu i dep. te perndejkurve politik ne PD Edison Celo .Nuk eshte hera e pare qe deputete te PD-se te zgjedhur me se shumti me votat e antikomunisteve te kene agjenda te ndryshme nga votuesit e
tyre .
Ka zera qe thone se Basha nuk di gje per kete e ka bere Paloka ne kok38914438_557182044697458_7571308253653499904_n (1)

 

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.