“Kanë pasur apo jo probleme me ligjin?” KQZ çon për verifikim të thelluar 12 kandidatë për deputetë (EMRAT)

Mar 22, 2021 | 17:09
SHPËRNDAJE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka zbardhur listën e kandidatëve për deputetë, që do të dërgohen për verifikim të thelluar.

KQZ

Në listën e zbardhur nga KQZ shihet se kandidatët janë të 5 subjekteve, mes tyre dhe PS, PD dhe LSI. 12 kandidatët, mes tyre edhe Tom Doshi, do t’i nënshtrohen një verifikimi të thelluar për të parë nëse kanë pasur apo kanë probleme me ligjin.

Koalicioni ABEOK:

– Altin Gjeloshaj

– Elsa Voka

Partia Lëvizja Socialiste për Integrim:

– Arbër Arifaj

Partia Demokratike:

– Agron Kapllanaj

– Gentjan Muca

– Rezart Tusha

– Zef Hila

Partia Socialdemokrate:

– Kleo Murataj

– Tom Doshi

Partia Socialiste:

– Artan Bitri

– Halim Dauti

– Leonard Beqiri

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/